کرمفیل

کرمفیل یک کرم بسیار بسیار کاربردیست که بصورت صنعتی و در مقادیر زیاد تولید میشود.

سال های پیش از این کرم فقط در قنادی ها استفاده میشد و مصارف خرد نداشت ولی امروز شرکت هایی با بسته بندی این کرم در مقادیر کم آن را تحت اختیار مشتری جهت مصارف خانگی قرار میدهند.

این کرم برای مغزی های مختلف در نانوائی و قنادی استفاده میشود.
در قنادی در پای ، تارت، تارتلت، فان کیک، دونات و انواع کیک و دسر استفاده میشود و در نانوایی در تهیه
دونات های تخمیری و نان های حجیم و… مصارف زیادی دارد.

کرمفیل چیست؟

 

 

 

 

یکی از مواردی که باعث استفاده زیاد از این کرم در صنعتهای بزرگ و خانگی هست،مدت زمان نگهداری و تاریخ مصرف بالای آن است و مورد دیگر اینکه این کرم در دمای بالای بالا و حرارت پخت و در انجماد زیاد و یا در دمای محیط سالم و پایدار میماند.

پس میتوانید به عنوان مغز انواع کیک و مافین در زمان پخت به خمیر اضافه کنید.

چون میزان تبخیر آب از سطح آن پائین است پس در هنگام پخت سالم میماند و هم میتوانید در فریزر و یخچال نگهداری کنید و مدت نگهداری آن بالاست و بطور کلی بین ۲-۱ سال زمان نگهداری دارد.
مورد دیگر اینکه کرمفیل در انواع طعمها در بازار موجود است.

مثل کرمفیل شیری،وانیلی، کاراملی، عسلی، کاپوچینو، شکلاتی و بطور کلی این کرم برای زمان هایی که میخواهید یک مغزی خوشمزه از طعمهای متفاوت داشته باشید گزینه بسیار مناسبی است که با توجه به قیمت نسبتا پائین و کیفیت بالا و
طعمهای مختلف و همینطور ماندگاری طولانی آن مقرون به صرفه است.

این کرم را در منزل هم میتوان درست کرد هرچند به کیفیت نوع صنعتی آن نیست لازم بتوضیح است که تمام توضیحاتی که در بالا به آن اشاره شد در مورد کرمفیل صنعتی است و کرمفیل خانگی را نمیتوان مدت طولانی نگهداری کرد (نهایتا 2 روز)

مواد لازم برای کرمفیل خانگی:

زرده تخم مرغ :۱ عدد
کره :۵۰ گرم
آردسفید : ۱ قاشق غذاخوری
شیر :۴/۱پیمانه
شکر :۴/۱پیمانه
خامه : ۱ قاشق مرباخوری
وانیل : ¼ ق چ
اسانس یا طعم دهنده دلخواه

تهیه کرمفیل خانگی
طرز تهیه :

زرده تخم مرغ ، شکر و وانیل را آنقدر هم بزنید تا کشدار شود. سپس شیر و خامه را اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود. تخم مرغ باید خوب هم بخورد تا بوی زخم آن گرفته شود و کره را داخل تابه کوچکی ذوب کنید ،

سپس آرد سفید را به آن اضافه کرده و تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود و بعد مایه تخم مرغی را به آرد اضافه کنید.
دراین مرحله باید حرارت خیلی خیلی کم باشد و مدام هم بزنید تا گلوله نشود و مواد به خورد هم برود. وقتی کرم به غلظت کافی رسید از روی حرارت بردارید و بگذارید خنک شود. در آخر اسانس دلخواه و رنگ مورد نظر را اضافه کنید.

 

کرمفیل

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.