نقش تخم مرغ درشیرینی پزی

تخم مرغ در شیرینی پزی مانند کره و آرد نقش مهمی در کیفیت شیرینی دارد.در شیرینی پزی سفیده ی تخم مرغ از جمله مواد مهم و کاربردی می باشد ، چون سبب پف کردن و پوک شدن بهتر و بیشتر کیک می شود. البته سفیده ی تخم مرغی بیشترین کف و پف را می کند که سن مرغ تخم گذار خیلی بالا نباشد و هنگام تخم گذاری تغذیه ی مناسبی را داشته باشد.

دما می تواند بر میزان پف کردن سفیده تاثیر گذار باشد.تخم مرغی را که در یخچال نگهداری می کنید قبل از پخت کیک و شیرینی حداقل ۲۰ دقیقه در دمای بیرون بگذارید بماند تا به تعادل دمایی با محیط برسد در اینصورت بیشترین پف را خواهد داشت.

تخم مرغ در شیرینی پزی

نگهداری تخم مرغ در یخچال

تخم مرغ کامل شکسته شده به مدت ۲ تا ۳ روز، سفیده تخم مرغ خام به مدت ۳ روز و زرده تخم مرغ سالم ( هم نزده) به مدت ۲ روز در یخچال قابل نگهداری است. برای نگهداری زرده های تخم مرغ در یخچال، زرده ها باید سالم بوده و روی آن ها مقداری آب ریخت تا سطح زرده ها را بگیرد. این آب مانع از خشک شدن زرده ها می شود.

نگهداری تخم مرغ

نگهداری در فریزر

سفیده تخم مرغ را می توان به راحتی در ظروف غير قابل نفوذ برای مدت طولانی فریز کرد. جالب اینکه این سفیده ها بعد از انجماد زدایی بهتر از سفیده های تازه فرم می گیرند چون کشش سطحی آن ها در طول انجماد از بین رفته است.

زرده های تخم مرغ به تنهایی قابل فریز کردن نیستند چرا که بعد از انجماد زدایی چسبناک و غیر قابل استفاده می شوند، و باید با نمک یا شکر مخلوط شود.

نقش تخم مرغ در پخت کیک

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.